top of page

Виховання позиції вибору здорового спобу життя виходить за рамки шкільної програми. Заняття спортом культивується змалку, прикладом батьків і оточення. Зі своїми учнями я працюю в позакласний час, виїзжаючи на туристичні збори, підкорюючи лижні траси, а найчастіше - в таборі "Юність" Вижницького району, де я виховую своїх учнів в якості старшого методиста протягом 9 років

Виховання в учнів навичок здорового способу життя  

(доповідь до педради)

 Найдорожчим скарбом, яким нагороджує людину природа від народження і на довгі роки життя, є здоров’я. Воно є умовою для прогресивного розвитку суспільства в усіх його напрямках. Тому найголовнішим завданням сучасного життя, яке постійно зазнає впливу негативних факторів (фізичних, хімічних, біологічних , психічних) є впровадження у свідомість людей ідей здорового способу життя та практичної реалізації цієї ідеї.
Проблема формування здорового способу життя підростаючого покоління України належить до найактуальніших проблем, вирішення якої обумовлює майбутнє держави та подальше існування здорової нації. Сьогодні сферою формування здорового способу життя дітей та підлітків є система освіти. Згідно державної програми «Освіта» (Україна ХХІ століття) та «Національної доктрини освіти України у ХХІ столітті» стратегічним завданням освіти є виховання освіченої, творчої особистості, всебічний розвиток людини, становлення її духовного, психічного та фізичного здоров’я. Тому обов’язковим компонентом національної системи освіти мають бути знання про формування, збереження та зміцнення здоров’я. Зазначена проблема набуває ще більшого значення для сучасної школи, про що свідчать документи Міністерства освіти і науки України.  Досліджуваній проблемі було присвячено наукові праці та посібники за такими напрямами: формування здорового способу життя школярів у навчально-виховному процесі.
Не дивлячись на активну увагу з боку держави та педагогічної громадськості на проблему формування здорового способу життя школярів спостерігається негативна тенденція щодо погіршення стану здоров’я учнівської молоді. Однією з головних причин цьому є відсутність співпраці педагогічного колективу та батьків, необізнаність батьків з даної проблеми, відсутність свідомого ставлення до свого здоров’я як школярів, так і їх батьків, неосвіченість вчителів щодо правильних форм та методів формування, зміцнення та укріплення здоров’я учнів. 
У системі освіти загальноосвітня школа є найціннішим скарбом кожного народу. Вона складає фундамент освіченості нації і багато в чому визначає ефективність її наступних сходинок освіти, перш за все вищої. В школах навчально-виховний процес
спрямований на всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, розвиток її талантів, розумових і фізичних здібностей тощо. Тому проблема формування здорового способу життя підростаючого покоління займає провідне місце в шкільній практиці. Дана проблема активно обговорюється на державному рівні. Підтвердженням цьому є «Національна доктрина розвитку освіти України у XXI столітті» , Національна програма «Діти України» , цільова комплексна програма «Фізичне виховання – здоров’я нації» , «Національна програма патріотичного виховання населення, формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства» що передбачають завдання, спрямовані на зміцнення, формування та збереження здоров’я дітей, молоді та дорослих, формування соціально-активної, фізично здорової та духовно багатої особистості.
Формування здорового способу життя через освіту. Створення здоров’язбережного освітнього середовища – один із пріоритетних напрямів державної політики у галузі освіти. У цьому контексті завданням сучасної школи є:
- використання здоров’язбережних технологій навчання;
- дотримання режиму рухової активності, поєднання рухового і статичного навантаження;
- організація збалансованого харчування;
- заміна авторитарного стилю спілкування на стиль співробітництва, створення емоційної сприятливої атмосфери навчання;
- формування в учнів та їхніх батьків усвідомлення цінності здоров’я, культивування здоров’я тощо

 

 

 

Відео: Веселі старти 1 зміни 2013 року в таборі "Юність"  смт Берегомет Вижницького району, проводить старший методист табору Тодоріко Т.М.

bottom of page