top of page

Найкраща соціальна реклама про стосунки поколінь (З мережі Інтернет)

                                     «Відкриття народжуються там, де закінчуються знання

                                    вчителя й починається   нове знання учня»       (К.Федін)

             Працюючи багато років з дітьми, я навчилася слухати і бути потрібною. В наш складний час учні не завжди мають можливість бути почутими вдома, адже комп’ютер часто замінює сімейне спілкування. Підлітки не завжди знають, якими талантами володіють і як застосувати  їх в буденному житті. Класний керівник має унікальну можливість впливати на учнівський колектив, і водночас здійснювати індивідуальний підхід до кожного учня. Вчитель має змогу вплинути на почуття учня, на виховання в ньому певних рис.  

           Шукаючи свої методи і технології реалізації мети, я зрозуміла, що учень має відчути себе рівним із учителем, досить дорослим, щоб пропонувати свої рішення.  Для себе я знайшла джерело натхнення в позашкільній роботі.       Вже чотири  роки на базі свого класу я веду гурток «Літературне краєзнавство». Виявилося,  що завдяки цій роботі зручно знаходити творчі здібності у дітей. 

      Заняття гуртка «Літературне краєзнавство» найчастіше відбувається в походах та екскурсіях. Це ,наприклад,  екскурсії   із вивченням місцевих пам’яток  архітектури та історії рідного міста . Я намагаюся зацікавити учнів  і викликати бажання шукати інформацію, досліджувати та аналізувати. Це вміння допомогло мені з моїми учнями взяти участь у Всеукраїнській конференції «Моя Батьківщина – Україна». Пізнання навколишнього світу, дослідження історії рідного краю , зустрічі з визначними особистостями та  співпраця з громадськими організаціями сприяє соціалізаціі учнів, виховує громадянську позицію та почуття патріотизму.                           

     Я уникаю в своїй роботі схематичності, передбачуваності, стандартності. Я вважаю, що краще помилятися і рухатися вперед, аніж діяти за зразком і при цьому стояти на місці.

   «Зупинися, мить, бо ти прекрасна!»  Як вчить нас  Гете, саме після цих слів   майстер перестає творити. Задоволення від здобутого, впевненість у собі – вороги справжнього таланту.

    Кожен вчитель – творець. Він лікує душі, він виховує майбутнє покоління, він відповідальний в кінцевому результаті за державу.  «Школа — це майстерня, де формується думка підростаючого покоління, треба міцно тримати її в руках, якщо не хочеш випустити з рук майбутнє». (А. Барбюс).

                                                Класний керівник 10 класу Тодоріко Т.М.

 

          В дитинстві кожен з нас говорить собі: “Хто придумав школу?”, оскільки ми - діти, і не завжди хочемо вчитися. Та з часом ми починаємо розуміти, що школа відіграє вагому роль у нашому подальшому існуванні, що саме від навчання залежить наше майбутнє: робота, кар’єрне зростання, розвиток, успіх, визнання. Щоб отримати якісні знання, для дітей потрібно створити відповідні умови: наявність висококваліфікованих вчителів, технічно оснащених кабінетів та лабораторій, доброзичливої атмосфери, тому що третину дитинства ми проводимо в школі.Кожен учень хоче навчатися в школі своєї мрії, і кожен уявляє її по-своєму. Для одного - це школа, де немає оцінок, домашніх завдань; для іншого - комп’ютеризовані класи, облаштований спортивний майданчик, басейн; а для декого - це просто цікаві уроки. Особисто я уявляю школу майбутнього як технічно оснащений заклад, поряд з яким знаходиться парк. Велика увага в школі повинна приділятися не тільки розумовому розвитку, а й фізичному, адже спорт - це життя. Шкільна бібліотека має бути комп’ютеризована, діти повинні мати вільний доступ до мережі Інтернет. У класі має бути невелика кількість учнів, щоб вчитель міг приділити належну увагу кожному. Навчання має бути цікавим, щоб учні хотіли вчитися. А якою школу майбутнього уявляєте ви?  

                                                                                     Учениця 10 класу Гуцул Валерія

bottom of page